Головна » Статті » Мои статьи

За межами Сонячної системи виявлена планета, що містить воду
Вперше в історії американські астрономи виявили планету, що розташовану за межами сонячної системи та містить воду.

Як говорить Тревіс Бермен з обсерваторії Лоуела, знайдена за допомогою телескопа Хаббл планета відноситься до класу позасонячних планет. Астроном відзначає, що планета отримала назви HD209458b і на сьогодні є докази того, що атмосфера планети здатна поглинати і утримувати воду.

"Поки ми можемо говорити про те, що вода там виявлена у вигляді пари в атмосфері. Проте навіть з цього можна зробити два висновки. По-перше, на поверхні планети повинне бути якесь джерело водяної пари, а по-друге, існування води за межами Сонячної системи тепер офіційно доведено", - відзначив Бермен.

За його словами, всі дані про планету будуть опубліковані в найближчому номері спеціалізованого видання Astrophysical Journal.

Фахівці говорять, що в теорії водяна пара повинна існувати в атмосферах майже всіх планет, що знаходяться за межами зоряних систем, навіть тих, що розташовані надзвичайно близько до зірок і температура на яких не опускається нижче 150 градусів.

Проте в більшості позасонячних планет виявити воду досить важко, оскільки вони розташовані близько до їх зірок, а це дуже утрудняє спостереження.

Але у випадку з HD209458b ситуація йде трохи інакше - планета обертається навколо зірки кожні три з половиною дні і у момент її проходження проти зірки по відношенню до Землі, у ряді спектрів спостереження із-за наявності водяної пари і ефекту заломлення світла, планета дещо видозмінюється у формі і здається більш витягнутою. Докладніші інфрачервоні спостереження також підтверджують наявність води.

Планета HD209458b, за словами астрономів, розташована на відстані 150 світлових років від Землі.


Джерело: http://www.cybersecurity.ru
Категорія: Мои статьи | Додав: andreevkash (10.06.2008) | Автор: Осипенко E W
Переглядів: 259 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: